Chybějící nemocnice v kraji nahradí záchranky

Chybějící nemocnice v kraji nahradí záchranky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie KoderováMarie Koderová

starostka obce Dražeň

Více

Věra RubákováVěra Rubáková

Zastupitelka PK, předsedkyně Oblastního sdružení ODS Tachov

Více

Vítězslav BrodyVítězslav Brody

Podnikatel

Více

Chybějící nemocnice v kraji nahradí záchranky

Modrava, Plzeňský kraj, 31.03.2013, aktualizováno 02.04.2013 12:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vedení Plzeňského kraje hodlá rozšiřovat výjezdová místa záchranných zdravotnických služeb. Začalo se na Šumavě, konkrétně na Modravě, kde se připravuje nové výjezdové místo záchranky. Pokračovat by se mělo na Tachovsku a Plzni-severu, kde chybí nemocnice.

Na Modravě vznikne nové výjezdové místo záchranky. | Autor: Plzeňský krajNa Modravě vznikne nové výjezdové místo záchranky. | Autor: Plzeňský kraj

„Pro obyvatele Modravska a návštěvníky je to obrovské plus. Ta záchranka se sem totiž nedostane tak rychle, jak by měla. Teď by tu alespoň měla být zdravotní sestra s řidičem,“ hodnotí rozhodnutí zastupitelstva kraje starosta Modravy Antonín Schubert (BEZPP).

Záměr zřídit výjezdové místo záchranky na Modravě odsouhlasili radní Plzeňského kraje na svém posledním zasedání. Vedle komfortu totiž bude dodržena i povinnost zajistit poskytnutí zdravotní péče do dvaceti minut.

„Za loňský rok musela záchranka jet sem na Modravsko, to znamená na Modravu, Srní, Filipovu Huť, Horskou Kvildu 130 krát, takže zřídit tu výjezdové místo má jednoznačně smysl,“ říká starosta Modravy.

„Ta doba, stavět nové nemocnice skončila, peníze na to nebudou. Pro tu kvalitu lékařské péče je tedy potřeba rozšiřovat síť záchranek a vylepšovat jejich technický stav,“ konstatuje hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Zázemí pro výjezdovou skupinu záchranné zdravotnické služby na Modravě se zřídí ve spolupráci s obcí, která zajistí prostory. „Pro tento záměr by se měl využít objekt bývalého obecního úřadu. Teď se teprve bude malovat projekt, soutěžit se zakázka. Podle mého názoru by se ideálně mohlo začít budovat ke konci letošního roku a pro záchranku by to bylo připravené v polovině příštího roku,“ odhaduje Antonín Schubert.

„Během dalšího půl roku by měla vzniknout studie, jak vylepšit situaci na Tachovsku a v této oblasti zajištění zdravotnické služby se velmi vážně zabýváme i v oblasti Plzeň – sever, kde také nemáme nemocnici,“ dodává Milan Chovanec.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Michal Šebek 01.04.2013 22:13, Reagovat

Jak napsal hejtman Milan Chovanec, situace na Šumavě kolem Modravy je z hlediska dostupnosti záchranné služby složitá. Toho času v této oblasti působí taktéž First respondeři, tj. Horská služba a strážci Národního parku, kteří jsou kvalitně školeni v první pomoci a vypomáhají v rámci spolupráce krajské záchranné služby. Nicméně nové stanoviště je zde prostě nutné, to se ví již od roku 2011. Je taktéž faktem, že nemocnice nebudou dále v Plzeňském kraji vznikat z důvodu nedostatku peněz a proto je navýsost důležité, aby byly vybudovány nová stanoviště záchranné služby a dále usilováno o kvalitní vozový park vč. techniky. Osobně mohu říct, že s příchodem ředitele Svitáka v roce 2010 do vedení záchranné služby se vše konečně pohnulo kupředu a krajská záchranka dostává kvalitní renomé. Možná by si toto měli začít taktéž více všímat páni radní a další politici, a přinejmenším se zamyslet, zda vždy pomáhají tomuto člověku v jeho úsilí.

Vosí Hnízdo 01.04.2013 07:10, Reagovat

Já bych doporučoval ještě lacinější řešení za chybějící nemocnice. Buď místního šamana, zaříkávače nebo ještě lépe, nějakého bývalého vojenského lapiducha, který jistě z dob základní vojenské služby úplně nazapomněl co se naučil. To by bylo řešení!! Nebo ještě lépe, knihu Rodinný lékař do každé rodiny a každý pomoz si sám, jak umíš. Ať zkvétá zdravotnictví po kapitalisticku!!

guma 02.04.2013 10:34, Reagovat

jsi hnízdo debil

Jiří 03.04.2013 07:20, Reagovat

Nevšímejte si toho vola, je to provokatér.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.