Druhý plzeňský obvod buduje na Božkovském ostrově unikátní sportovně relaxační zónu

Druhý plzeňský obvod buduje na Božkovském ostrově unikátní sportovně relaxační zónu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Alexandra NágrováAlexandra Nágrová

Zastupitelka PK, starostka obce Hvozd

Více

Oto BrachtelOto Brachtel

IT specialista

Více

Milan DünghübelMilan Dünghübel

Programátor

Více

Druhý plzeňský obvod buduje na Božkovském ostrově unikátní sportovně relaxační zónu

Plzeň, 27.03.2013, aktualizováno 10:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Druhý plzeňský obvod bude i letos pokračovat v revitalizaci Božkovského ostrova ve sportovně relaxační zónu. Konkrétně dojde k vyčištění náhonu, což je nezbytné pro pozdější vznik průlehu s vodním hřištěm, a zahájí se výstavba cyklostezky Greenways spojující přes ostrov Koterov a Lobzy. Součástí bude i lávka na ostrov z ulice K Jezu. Na obě investice převyšující 22 milionů korun získal obvod v uplynulých dnech dotaci.

Božkovský ostrov se mění v exkluzivní sportovně relaxační zónu | Autor: Archiv Regionpodlupou.czBožkovský ostrov se mění v exkluzivní sportovně relaxační zónu | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

„Cyklostezka s lávkou bude stát zhruba 21 milionů korun. Dotaci jsme na ni získali teď v březnu z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihozápad ve výši 17,9 milionů korun. Nyní zpracováváme podrobnou dokumentaci a připravujeme výběrové řízení na dodavatele stavby. Předpokládáme, že skončí v létě a následně se stavba zahájí. Dokončena musí být nejpozději v květnu příštího roku,“ říká starosta Městského obvodu Plzeň 2 Lumír Aschenbrenner (ODS).

Následně chce u lávky obvod nechat vybudovat zpevněnou parkovací plochu. „Bude sloužit návštěvníkům areálu na ostrově, například in-line bruslařům nebo uživatelům sportovního hřiště,“ doplňuje místostarosta Dvojky Jan Fluxa (TOP 09) s tím, že upravit plochu pro parkování bude stát v řádu menších stovek tisíc korun.

Už loni začala dokumentační příprava vyčištění náhonu, který tvoří jeden břeh ostrova. Práce se zahájí i skončí letos. „Vyjdou na 1,1 milionu korun a 750 tisíc korun poskytne obvodu městská Komise životního prostředí,“ uvádí místostarostka obvodu Irena Rottová (ODS). Vyčištění náhonu předchází vybudování plánovaného průlehu ostrovem. Vsakovací průleh, který je uměle vytvořeným korytem, jež má zachycovat vodu, má pak sloužit jako potok s vodními hracími prvky a jako ochrana ostrova proti desetileté vodě.

Přeměna ostrova v odpočinkově-sportovní areál, který bude klidnější a zelenější alternativou například ke Škoda sport parku v Malostranské ulici, odstartovala v roce 2011. Tehdy začala obnova zeleně, stavba pěších stezek s fitstezkou a in-line dráhy. Práce skončily loni. Dráha za 4,1 milionu korun se kolaudovala na sklonku léta a hned první uživatelé si ji pochvalovali jako jednu z nejlepších v Plzni. „Chválí si prostředí, délku ale i dobrý povrch. Na základě doporučení jsme se proto rozhodli ji přihlásit do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje v kategorii volnočasových a sportovních staveb,“ doplňuje Irena Rottová. 

Loni také TJ Božkov vybudoval na ostrově nové víceúčelové hřiště. Užívat ho budou sportovci TJ, školy i veřejnost. Mimo uvedené se dále na ostrově plánuje vybudovat fyzikální hřiště, hřiště na maxišachy a pétanque, lanové centrum mezi stromy, kurty na plážový volejbal a výstup na vyhlídku Kolešovka.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 30.03.2013 08:10, Reagovat

Hlavně "Greenways"!! To je čeština tak chudý jazyk, že se musí pro podobná slova chodit k podstatně chudšímu jazyku jako je amgličtina? Jsem pro přijetí zákona proti prznění mateřského jazyka takovými odpornými anglikanismy. Už z důvodu takového odporného názvu bych nikdy na takovou stezku nevjel. Muselo by se mi udělat špatně.

Volič 28.03.2013 16:24, Reagovat

Nevidím důvod proč cpát peníze do bezdomovců. Valná většina jich je bezdomovcem z přesvědčení a i podle domova sv. Františka a jeho ředitele ne všichni chtějí pomoc ... Z mých daní rozhodně bezdomovce financovat nechci. Chci místa, kam budu moci chodit s rodinou a dětma ... A chci Plzeň krásnou!

Vosí Hnízdo 30.03.2013 08:05, Reagovat

Ono se dá chodit s dětmi i do obyčejného lesa nebo do polí a luk a je to pro ně možná užitečnější, než nějaký umělý park na kterém se z našich peněz přinejmenším někdo pořádně nakapsuje. A při stávající situaci bych nedal ruku do ohně za nikoho normálního, že o střechu nad hlavou nepřijde. Stačí nemoc, úraz, rozvod a je to. Tak jak říkávala moje babička, nikdy neříkej nikdy. V této zpustošené zemi se rozhodně snáze člověk stane bezdomovcem, než zbohatlíkem. Tak bych rozhodně nad žádným bezdomovcem nelámal hůl. To, co říká nějaký ředitel a flanďácký poskok takových parazitů jako je kardinál Duka, co má stotisícový dav na Václaváku za lůzu, tomu bych moc velkou váhu nedával.

Vosí Hnízdo 28.03.2013 10:26, Reagovat

Na to peníze jsou. Hlavně že je Plzeň plná bezdomovců a astronomickou řadou přibývají!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.