Jiří Pospíšil spěchal do Plzně na regionální sněm ODS s čerstvým dokumentem Agenda 2014 v aktovce

Jiří Pospíšil spěchal do Plzně na regionální sněm ODS s čerstvým dokumentem Agenda 2014 v aktovce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal DvořákMichal Dvořák

Člen rady města Plzně (pro oblast podpory podnikání a sportu)

Více

Marek TěšínskýMarek Těšínský

Manipulační dělník

Více

Milan LeopoldMilan Leopold

Starosta Rabí

Více

Jiří Pospíšil spěchal do Plzně na regionální sněm ODS s čerstvým dokumentem Agenda 2014 v aktovce

Plzeň, 25.03.2013, aktualizováno 26.03.2013 11:07 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ještě před koncem jednání výkonné rady ODS v Praze spěchal v pondělí vpodvečer předseda regionálního sdružení ODS v Plzeňském kraji Jiří Pospíšil domů do Plzně. V Parkohotelu Plzeň totiž probíhal regionální sněm ODS. Krajský šéf Pospíšil chtěl jeho účastníky seznámit s dokumentem Agenda 2014, který právě schválila výkonná rada ODS. Jedná se o osm priorit, které mají oslabující vládní ODS dostat zpět do hry a zajistit jí přízeň voličů. Server Regionpodlupou.cz zajímal názor Jiřího Pospíšila na čerstvý dokument Agenda 2014.

„Ten materiál jsem četl v již minulý týden, měl jsem několik verzí k dispozici k připomínkování. V zásadě s ním souhlasím, teď jde o to, aby se nám ta opatření podařilo uvést do praxe. Pokud se to podaří, tak jsem přesvědčen, že to může mít pozitivní vliv na naše preference a může to ODS pomoci v příštích parlamentních volbách. Jediná cesta, která může být dlouhodobě účinná, vede přes konkrétní kroky, kterými oslovíme naše voliče, nikoliv politické debaty. Kombinace našich konkrétních pozitivních kroků a nápadů ČSSD, zvláště pak jejich ctěného stínového ministra financí Jana Mládka, který nazývá živnostníky parazity, může výrazně pomoci ODS v příštích parlamentních volbách,“ konstatoval Jiří Pospíšil.

Na dotaz serveru Regionpodlupou.cz, zda by nebylo nejlepším řešením vyměnit rovnou předsedu ODS Petra Nečase, odpověděl Pospíšil, že v tuto chvíli toto není otázka k debatě. „Jsem přesvědčen, že předseda Nečas dostal mandát v listopadu v tajné volbě na kongresu a mandát má. Já jako demokrat respektuji fakt, že byl zvolen kongresem ODS,“ řekl Pospíšil.  

Krajský šéf ODS dále uvedl, že s účastníky regionálního sněmu povede politickou debatu. „Dnešní sněm není volební, hlavní téma dnešního jednání bude tedy politická debata o aktuální situaci v ODS a také na materiálu, který jsme dnes na výkonné radě schválili,“ dodal Pospíšil.  

Dokument nazvaný Agenda 2014, který v pondělí přijala výkonná rada ODS, tvoří osm priorit, které mají za cíl obnovit hospodářský růst, snížit nezaměstnanost a zvýšit reálné mzdy.  ODS chce například prosadit snížení schodků veřejných rozpočtů pod tři procenta HDP v letech 2013 až 2014. Dále chce dva roky daňové stability, kdy by se nezvyšovaly daně a odvody. Dále navrhuje deregulační balíček pro snížení byrokracie pro menší podnikatele a zrychlené odpisy v podnikání. Hodlá také zasáhnout proti růstu cen energií. V oblasti zaměstnanosti hodlá podpořit větší rozšíření částečných pracovních úvazků. 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (17 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

plzenan 27.03.2013 19:28, Reagovat

Přátelé,v našem státě žádná spravedlnost reálně zatím neexistuje, natož vláda lidu (demokracie) Přestaňme se tedy kádrovat a začněme raději společně přemýšlet o budoucnosti tohoto státu a národa, neboť se nacházíme před jejich totální destrukcí. Levice a pravice jsou relativní pojmy, podstatnější pro život člověka je spravedlnost a mezilidská rovnost, tak jak ji každý získává svým narozením..Kdo to zpochybňuje, je pouze lidským zmetkem, který nemá na této planetě, určené pro všechny, co pohledávat...

Vosí Hnízdo 26.03.2013 12:31, Reagovat

V Praze už právě teď zatýkají syčáky z projektu Opencard. Kdy se začne zatýkat v Plzni. Práce by tady bylo dost: Zbořený KD, pochybný výstavba zbytečného divadla za miliardu (spíš dvě), vytunelování Škodovky a mnoho dalšího. MOdrý MOr nepůjde resuscitovat. Modrý MOr do jednoho zavřít až zčerná a pohřbít jako mršinu na smetiště našich černých dějin. A s ním Vytopované tyrany a genocidisty se všemi jejich nohsledy a sympatizanty. K čertu s nimi a do nejhlubších pekel. Socialismus je řešení, socialismus je vyšší pokrokový řád a dříve nebo později bude opět nastolen. Však nám kapitalismus, tržní ekonomika a všechny tyhlety nešvary s tím spojené předvedly, jak chutná chlebíček po kapitalisticku. Na Kypru už začali správně. Všechny boháče zdanit 30%!! Já bych danil ještě více zbohatlíky. Na druhé straně nízopříjmové skupiny od daní osvobodit. Boháči musí být solidární a když se jim to nelíbí, ať vrátí navykořisťované majetky všechny a jdou se živit poctivou prací!!

Jam 26.03.2013 17:29, Reagovat

Vosí Hnízdo utekl z bohnické léčebny. KSČM v Plzni se jeho jménem opět předvela...Voliči pozor, kdyby náhodou vyhráli, jsou tu nová 50. léta!

Vosí Hnízdo 27.03.2013 07:53, Reagovat

Kdo vyhraje nebo nevyhraje naštěstí nebude rozhodovat nějaký "Jam" či bezmozečci, co budou poslouchat jeho ubohé a nicneříkající názory. Já si nemyslím, že je KSČM v současné době a při současném vedení nějaká revoluční strana, ač má k levici a k proletariátu asi nejblíže. Revoluce přijde z Jihu a my se s ní svezeme. Hlavními aktéry budou spíš anarchistická hnutí a ultralevice. Bohužel nejme revoluční národ. Ale je dobře, že se ve světě začíná něco dít správným směrem. Kapitalisté to ví, že se blíží konec jejich bezuzdného řádění a proto kolem sebe kopou jako kobyla v poslední smrtelné křeči. Naše země a celý Východní blok jsme důkazem, že socialismus fungoval a že je možné opět nastoupit cestu směrem ke komunismu - nejvyššímu svobodnému vývojovému řádu lidského pokolení. Nic lepšího než Marx-Engels-Leninismus vymyšleno nebylo, tak ani nemá cenu něco jiného vymýšlet. To je návod na budoucí vyspělou společnost.

Jam 28.03.2013 10:40, Reagovat

Vosáku, ty tak všechno víš, nevíš také kdy bude konec světa?
Jdi k psychiatrovi a nebo si s narkomany práskni pořádnou dávku pro zklidnění.

Alfa 26.03.2013 12:51, Reagovat

Sice jsem levicový volič, ale co je moc, to je moc. Nechte se vyšetřit...

Vosí Hnízdo 27.03.2013 07:41, Reagovat

Levicový volič? A jaké levicové strany či hnutí smím li se zeptat? Myslím si, že současná opravdová levice má dost opravdových levicových voličů, kteří už mají dost té kapitalistické otročiny, že se bez takových "levicových" voličů, co vy obejde.

Alfa 27.03.2013 08:27, Reagovat

Je rozdíl mezi levicí a komunistou

KAB 26.03.2013 07:18, Reagovat

Jinými slovy chce ODS zcela zavrhnout vše, co za posledních 7 let udělala a odteď bude dělat pravý opak?

To by taky chtělo změnu názvu strany a výměnu lidí - nedá se moc věřit tomu, že stará ODS se starými známými politiky bude najednou dělat přesný opak toho co dělala 7 let ve vládě.

Vosí Hnízdo 27.03.2013 07:40, Reagovat

Levicový volič? A jaké levicové strany či hnutí smím li se zeptat? Myslím si, že současná opravdová levice má dost opravdových levicových voličů, kteří už mají dost té kapitalistické otročiny, že se bez takových "levicových" voličů, co vy obejde.

Vosí Hnízdo 27.03.2013 07:42, Reagovat

Pardon, to patřilo Alfovi nahoře

Karel Ferschmann 26.03.2013 09:16, Reagovat

Máte pravdu. Jsou jen dvě možnosti. Buďto pád na samé dno a resuscitace ODS v klinické smrti, anebo nové politické teze jen s novými politiky. Protože ale sami vrcholoví politici ODS dobrovolně neodstoupí, je pravděpodobnější první varianta. Otázkou zůstává, zda se resuscitace vůbec může povést :(

Věra Rubáková 26.03.2013 21:13, Reagovat

Vážený pane,
ani se mi nechce věřit, že něco takového jste napsal.Zapomněl jste na jednu věc, že jste členem ODS a takto špiníte vlastní stranu. Pokud vím, tak jste za ní kandidoval a teď, když ODS má nízké preference, tak jí špiníte a pomlouváte.Mějte tedy tu odvahu a přiďte nám to říci do očí na RR ODS nebo do Modrého domu. Co jste proti tomu udělal Vy? Jak jste se angažoval ve vašem okolí, aby se tak nestalo?

pepe 26.03.2013 13:23, Reagovat

A kde jste byl Vy. Pokud vím, tak jste byl členem nebo ještě jste členem ODS. Teď jenom ODS špiníte. Není to od Vás vůbec hezké a jako politik jste mně zklamal.

Jam 26.03.2013 17:33, Reagovat

Souhlasím. Ferschman byl dlouhá léta v ODS. To, co nyní koná je hodně ubohé pro člověka, který si říká starosta obce. Proč nemluvil dříve? V ODS byl vždy mlčenlivý a se vším souhlasil. Takto se chová jen ubožák.

Alfa 26.03.2013 10:40, Reagovat

ODS se musí zbavit všech kmotrů a vlivu mafie, jinak se její pád ke dnu nezastaví. Nové lidi, nový program a žádný vlil kmotrů jako Juřečko, Štrunc, Babáček a spol...

Josef 26.03.2013 17:35, Reagovat

Také takových, jako je starosta z Němčovic Ferschmann. Bezcharakterů.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.