Bezpečnost v příhraničí Plzeňského kraje má zlepšit osazení desítek kamer a hlásičů

Bezpečnost v příhraničí Plzeňského kraje má zlepšit osazení desítek kamer a hlásičů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr MoravecPetr Moravec

manažer

Více

Václav ČervenýVáclav Červený

Více

František PodlipskýFrantišek Podlipský

Zastupitel PK

Více

Bezpečnost v příhraničí Plzeňského kraje má zlepšit osazení desítek kamer a hlásičů

Klenčí pod Čerchovem, 20.03.2013, aktualizováno 21.03.2013 01:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Projekt Klidné příhraničí založený na dopravních opatřeních a instalaci i následném provozu preventivních zařízení a prvků, které mají přispět ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a k jeho monitoringu představili jeho autoři v Klenčí pod Čerchovem. Projekt za 1,25 milionu eur je financován z programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 ČR Bavorsko. Spočívá v tom, že ve 27 lokalitách bude rozmístěno 135 dopravních zařízení, jako jsou kamery a hlásiče. Smyslem projektu je zvýšit bezpečnost a plynulost silničního provozu, zlepšit podmínky pro fungování integrovaného záchranného systému a přispět k prevenci a řešení trestných činů.

„Jedná se o ukazatele rychlosti a inteligentní ukazatele rychlosti s HDTV kamerou, přičemž tato zařízení budou vybavena softwarem schopným rozpoznávat registrační značky vozidel, dále budou například na vybraných místech vytvořeny 3D přechody,“ uvádí Aleš Tuček, manažer projektu Klidné příhraničí.

Přínosem instalace těchto zařízení bude zvýšení plynulosti a bezpečnosti silničního provozu, kamery mají také přispět k prevenci a odhalování trestné činnosti. Zařízení umožní vytváření zátěžových map a jejich sdílení v prostředí internetu. Významným prvkem projektu je rozšíření regionální komunikační infrastruktury Plzeňského kraje CamelNET v oblasti příhraničí, které výrazně zlepší podmínky pro přenos dat a současně pro využívání dat získaných z instalovaných dopravně technických zařízení. Zároveň se zlepší i podmínky pro fungování integrovaného záchranného systému v oblasti příhraničí. „Tento projekt bude zachraňovat nejen majetky, zklidňovat dopravu, ale bude zachraňovat i lidské životy,“ říká Ivo Grüner (ČSSD), náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku.

Rozšíření sítě CamelNET dovede optické datové dálnice do Nýrska, Železné Rudy, Kdyně, Boru, Přimdy, Rozvadova, Plané a Chodové Plané. Podstatná část těchto tras bude dokončena do poloviny letošního roku. Dopravně technická zařízení budou rozmístěna od šumavského Kolince až po Broumov na Tachovsku, nejhlouběji do vnitrozemí zasáhnou ve Stříbře.

„Nejsme sice hlavními uživateli tohoto systému, ale samozřejmě velmi vítáme jakékoliv opatření, které vede k prevenci, a v případě nějakého neštěstí je obrazová informace z místa události velice prospěšná,“ doplňuje ředitel hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje František Pavlas.

Přestože bude projekt realizován výlučně na území Plzeňského kraje, bude přínosný také pro turisty přijíždějící do Plzeňského kraje ze zahraničí. Významné bude zejména zvýšení bezpečnosti provozu na vybraných úsecích silnic a také zvýšení ochrany majetku turistů a návštěvníků Plzeňského kraje potlačením některých druhů kriminality. První přínosy projektu by měli pocítit obyvatelé česko-bavorského příhraničí v příštím roce.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.