Kdo bude ve vedení? Začal sjezd ČSSD

Kdo bude ve vedení? Začal sjezd ČSSD | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav ŠobrJaroslav Šobr

Radní Plzeňského kraje

Více

Martin MarekMartin Marek

Na volné noze, předseda o.s. Plzeňané

Více

Petr JunekPetr Junek

produkční

Více

Kdo bude ve vedení? Začal sjezd ČSSD

15.03.2013, aktualizováno 12:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V průběhu pátečního odpoledne bychom už měli znát jmena lidí, kteří další dva roky budou řídit ČSSD. Jde o hodně, protože tito lidé povedou stranu do dalších parlamentních voleb, které se konají v polovině příštího roku a je možné, že tito lidé budou i sestavovat novou vládu. Plzeňský kraj navíc může mít v předsednictvu strany i své zastoupení, v podobě současného hejtmana Milana Chovance.

Volba nového vedení strany začne, podle programu, ve 14:40 hodin. Nejdříve se bude volit předseda. Na tento post je jediný kandidát, současný lídr Bohuslav Sobotka. Následně přijde na řadu volba statutárního místopředsedy. Delegáti budou rozhodovat mezi dvěma muži, Michalem Haškem a Lubomírem Zaorálkem. Následovat bude volba pěti místopředsedů. Na tyto posty je přitom 14 kandidátů a očekává se proto zajímavý boj. 

 Nominaci získal i hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec. Jeho šance stát se jedním z nejvyšších mužů ve straně nejsou sice malé, ale o jistotě získání postu také nemůže být řeč.

Pro jeho zvolení hovoří silný mandát. Nominovali ho čtyři krajské organizace ČSSD, Plzeňská, Karlovarská, Liberecká a také Praha. Více nominací už má jen Lubomír Zaorálek a Martin Starec. Trumfem Milana Chovance je také jeho obliba veřejnosti, stabilně se drží v první pětce nejoblíbenějších hejtmanů. Loni v polovině roku byl třetím nejoblíbenějším hejtmanem v Česku a podle průzkumu společnosti Sanep, který probíhal letos v únoru drží v oblíbenosti čtvrtou pozici.

 Nevýhodou Milana Chovance je možná jeho politická kariéra, je totiž „pouze“ hejtmanem. K tomu, aby byl „ideálním“ místopředsedou strany mu totiž chybí post v Poslanecké sněmovně nebo v Senátu.

 Současný a s velkou pravděpodobností i budoucí předseda strany, je poslanec Bohuslav Sobotka. Statutárním místopředsedou hejtman a poslanec Michal Hašek. Místopředsedy jsou senátor Jiří Dienstbier, senátor Zdeněk Škromach, poslanec Lubomír Zaorálek, bývalý poslanec Martin Starec. Jedinou výjimku mezi senátory, současnými a bývalými poslanci je místopředsedkyně strany Marie Benešová, bývalá státní zástupkyně, která proslula výrokem o „justiční mafii.“

Výhodou pro Milana Chovance by ale mohlo být to, že řada členů ČSSD volá po obměně tváří ve straně. 

 

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.