U porotců soutěže o krajskou stavbu roku to vyhrála věž, katakomby a výrobní hala

U porotců soutěže o krajskou stavbu roku to vyhrála věž, katakomby a výrobní hala | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Hana ValachovičováHana Valachovičová

místostarostka města Holýšov

Více

Jan KůrkaJan Kůrka

olympijský vítěz ve střelbě, stálý člen Českého olympijského výboru, předseda sportovní sekce Nadace

Více

Josef NěmecJosef Němec

Fotograf

Více

U porotců soutěže o krajskou stavbu roku to vyhrála věž, katakomby a výrobní hala

Plzeň, 25.05.2012, aktualizováno 10:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeňský Kraj zná již své nejlepší stavby roku 2011. Porotcům se nakonec líbila nejvíce novostavba výrobní, vývojové a administrativní haly v Sušici, dále pak rekonstruované Klatovské katakomby a a mezi sportovními i volnočasovými stavbami zabodovala úprava vodárenské věže na vyhlídkovou věž v obci Heřmanově Huti. Soutěž se vyhlašovala v pěti kategoriích, porota ale vybrala jen tři stavby, které se mohou pyšnit titulem Stavba roku Plzeňského kraje 2011, uvedl pro Regionpodlupou.cz předseda poroty Miloslav Michalec.

Novostavba výrobní haly a administrativní budovy v Sušici | Autor: Archiv Televize ZAKNovostavba výrobní haly a administrativní budovy v Sušici | Autor: Archiv Televize ZAK

Do soutěže se původně přihlásilo 37 objektů. Porota vybrala 19 z nich do užší nominace. V kategorii novostaveb to bylo devět objektů, po třech stavbách soutěžilo v kategoriích Rekonstrukce budov, Dopravní a inženýrské stavby a Sportovní a volnočasové stavby. Kategorie Veřejná prostranství měla jedinou nominaci.

Kromě hlavních cen byla předána také další ocenění. Cenu hejtmana Plzeňského kraje předal náměstek hejtmana Ivo Grüner novostavbě bytového domu „nad náměstím“ v Kralovicích. „Soutěž stavba roku Plzeňského kraje je výkladní skříní stavitelství v regionu, proto i podpora nejen soukromých, ale i obecních a krajských investic je velmi důležitá. Věřím, že příští rok bude počet přihlášených staveb minimálně stejný jako letos,“ uvedl náměstek hejtmana Ivo Grüner ČSSD).

Klatovské katakomby zvítězili v kategorii o nejlepší rekonstrukci | Autor: Archiv Televize ZAK

Primátor města Plzně Martin Baxa (ODS) udělil cenu primátora města Plzně novostavbě bytového domu CIRCLE v Plzni. „Velmi mě těší, že i v dnešní době vzniká kvalitní architektura, která je schopna obohatit prostor v našem městě a dokázat, že se rozhodně nemáme zač stydět,“ řekl primátor Martin Baxa při předávání ceny primátora města.

Vodárenská věz s vyhlídkou v Heřmanově Huti | Autor: Archiv Televize ZAK

Odborná porota se rozhodla udělit Cenu poroty za záchranu objektu bývalého středověkého pivovaru na hradě Velhartice. „Tato památka nás zaujala natolik, že jsme se rozhodli udělit cenu poroty právě tomuto objektu, který díky šetrné rekonstrukci byl skutečně zachráněn,“ vysvětlil předseda poroty Michalec. Na slavnostní okamžik z předávání cen zřejmě nezapomenou Helena a Josef Šindelkovi z Dolní Bělé, kterým za novostavbu tamní Děkovné kapličky předal čestné uznání poroty plzeňský biskup František Radkovský.

Primátor Martin Baxa předává cenu starostovi Klatov Rudolfu Salvetrovi za zrekonstruované katakomby | Autor: Plzeňský kraj

Veřejnost bude mít možnost seznámit se s přihlášenými a oceněnými stavbami prostřednictvím putovní výstavy. Loňská výstava panelů prezentující stavby roku 2010 v Obchodním centru Olympia měla u veřejnosti pozitivní ohlas. Letos budou panely s vyobrazením staveb, popisem a vyjádřením poroty poprvé vystaveny v budově České spořitelna ve Františkánské ulici v Plzni od 28. května do 15. června. Do konce letošního roku bude výstava putovat po šesti městech Plzeňského kraje, a to Radnice, Kralovice, Plzeň (OC Olympia), Sušice, Klatovy a Domažlice.

Náměstek hejtmana Jaroslav Bauer předává cenu jednateli společnosti Compo Tech PLUS s.r.o. za výrobní halu Sušice | Autor: Plzeňský kraj

Autor: Ben, redakce

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.