Od ministerstva práce dostali zástupci kraje mlhavý příslib na zvýšení dotace pro sociální služby

Od ministerstva práce dostali zástupci kraje mlhavý příslib na zvýšení dotace pro sociální služby | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radek HavelRadek Havel

Více

Eva NoskováEva Nosková

Prac.v říz.jakosti

Více

Jaroslav ŠkárkaJaroslav Škárka

Bývalý poslanec

Více

Od ministerstva práce dostali zástupci kraje mlhavý příslib na zvýšení dotace pro sociální služby

Praha, Plzeň, 27.02.2013, aktualizováno 10:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ředitel odboru sociálních služeb a sociální práce na ministerstva práce Petr Hanuš přislíbil na společném jednání se zástupci Plzeňského kraje, že ministerstvo bude usilovat o navýšení částky na sociální služby v rozsahu 300 až 500 milionů korun. O kolik víc oproti původnímu plánu dostanou poskytovatelé sociálních služeb v Plzeňském kraji, však na jednání nezaznělo a není tak jasné, zda nešlo ze strany ministerstva jen o plácnutí do vody.

Na ministerstvo vyrazil se svým týmem krajský radní pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz (ČSSD) s cílem vyjednat pro poskytovatele sociálních služeb v kraji vyšší finanční podporu. Z celkových 6,05 miliardy korun ministerstvo pro poskytovatele sociálních služeb v Plzeňském kraji vymezilo pouze částku 276,5 milionu korun, požadavky poskytovatelů však dosahují přes 460 milionů korun.

Podle vyjádření Petra Hanuše bude ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) usilovat o navýšení financí na sociální služby ve zmíněném rozsahu 300 až 500 milionů korun.   Rozdělovaná částka 6,05 miliardy by tak mohla stoupnout na 6,35 až 6,55 miliardy korun. O kolik peněz by se poté zvýšila částka pro poskytovatele v Plzeňském kraji, však v tuto chvíli nikdo říct nedokáže.   

„Ve skutečnosti by na sociální služby byla zapotřebí částka asi o dvě miliardy vyšší. I přesto jsem po schůzce na ministerstvu mírně optimisticky naladěn a věřím, že ty nejzávažnější problémy se podaří zažehnat,“ informoval krajský radní Zdeněk Honz.

Námitky proti výši dotace zasílají ředitelé příspěvkových organizací přímo na ministerstvo. Žádost o navýšení finančních prostředků už v polovině února poslal ředitel Domova pro osoby se zdravotním postižením Milíře, kterému na letošní rok chybí více než 2,7 milionu korun.

Ministerský úředník Petr Hanuš se během jednání se zástupci kraje vyjádřil také k rozdělování financí mezi jednotlivé organizace. I to je totiž z pohledu kraje značně problematické. Podle Hanuše MPSV chce, aby od roku 2014 dotační řízení přešlo pod kraje. „O tom už se hovoří dva roky, ale stále se situace nezměnila,“ komentoval záměr radní Zdeněk Honz.   

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.