Hnačov snad čekají poslední předčasné volby, lidé tu postavili jedinou kandidátku

Hnačov snad čekají poslední předčasné volby, lidé tu postavili jedinou kandidátku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ivo GrünerIvo Grüner

Náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, zastupitel, místostarosta

Více

Jan ŠeflJan Šefl

vedoucí provozního střediska Plzeňsko – ČEVAK a.s., zastupitel MZ Dobřany – předseda finančního výbo

Více

Václav MothejzíkVáclav Mothejzík

Místostarosta, člen rady města Horšovský Týn

Více

Hnačov snad čekají poslední předčasné volby, lidé tu postavili jedinou kandidátku

Hnačov, 26.02.2013, aktualizováno 27.02.2013 10:49 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V pořadí už čtvrté předčasné volby do obecního zastupitelstva od roku 2010 v obci Hnačov budou do těch řádných v roce 2014, pravděpodobně poslední. Lidé, kteří tu před každými volbami postavili dvě kandidátky, se totiž domluvili a kandidují společně. Dosud znesvářené tábory tak doufají, že se situaci v obci uklidní a obec se v pořádku dovede k řádným volbám.

Čtvrté předčasné volby během dvou let se v Hnačově budou konat 13. dubna | Autor: Jan DvořákČtvrté předčasné volby během dvou let se v Hnačově budou konat 13. dubna | Autor: Jan Dvořák

S nabídkou dohody přišel bývalý místostarosta Petr Kučera (BEZPP), který, stejně, jako jeho spolukandidáti, po posledních předčasných volbách složil mandát. Tím klesl počet zastupitelů pod pět a museli být znovu vyhlášeny předčasné volby. „Udělal jsem to, co současný starosta tvrdil pořád a sám by to neudělal, přišel jsem se dohodnout. Navrhl jsem nějaké podmínky, za kterých jsme my, jako současná opozice, ochotni jít na společnou kandidátku. Dohodli jsme se sice jen asi na polovině, ale to už je jedno, hlavně, že k dohodě došlo,“ říká Petr Kučera.

Rozdělení sil na jediné sedmičlenné kandidátní listině je čtyři ku třem ve prospěch současného starosty Jiřího Šebesty (BEZPP) a jeho stoupenců. „Myslím si, že to je kandidátka, která by měla obec dovést k řádným volbám, které se konají na podzim příštího roku. Konečně se tak bude moci odsouhlasit rozpočet, budou se moci schválit potřebné vyhlášky a tak podobně,“ vyjmenovává Jiří Šebesta.

„Věřím, že to povede ke zklidnění nálady v obci. Je totiž důležité, že místní začnou každé odsouhlasené rozhodnutí tak, že se udělalo po dohodě se zástupci všech občanů a ne jen s částí z nich,“ dodává Šebesta.

„Bohužel, ne všechno se dá dohromady. Některé vztahy jsou za ta léta rozbrojů tak nabourané, že už se těžko srovnají. Ale obec už musí začít fungovat, to je jisté,“ dodává Petr Kučera.

Předčasné volby v Hnačově se budou konat 13. dubna. „Přesto, že teď nebude vysoká volební účast tak důležitá, byl bych velmi rád, aby lidé k volbám přišli a vyjádřili podporu této kandidátce. Stojím ale nohama na zemi a proto si myslím, že to nebude nijak slavné,“ říká současný starosta obce. „Důležitější ale je, aby lidé chodili na veřejné schůze, kde se všechno projednává a kde probíhá diskuze,“ zakončuje Šebesta.

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.