Magistrát investuje do opravy největší městské sportovní haly 42 milionů korun

Magistrát investuje do opravy největší městské sportovní haly 42 milionů korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav DuffekVáclav Duffek

Starosta Koutu na Šumavě

Více

Michal LinhartMichal Linhart

starosta města Janovice nad Úhlavou

Více

Jiří KorešJiří Koreš

Ovčák a manažer neziskové organizace

Více

Magistrát investuje do opravy největší městské sportovní haly 42 milionů korun

Plzeň, 26.02.2013, aktualizováno 14:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zhruba na půl roku se v březnu uzavře jedno z nejvýznamnějších plzeňských sportovišť, kterým je nesporně Městská sportovní hala na Slovanech. Důvodem je přestavba nosné konstrukce, jež se nachází v havarijním stavu. Termín dokončení plánované rekonstrukce je stanoven na polovinu září letošního roku. Náklady jsou vyčísleny na zhruba 49 milionů korun, informoval technický náměstek primátora Petr Rund (ODS).

„V rámci přestavby se vymění nosná konstrukce a plášť nadzemní části haly. Dojde také k výměně celé střechy a opraví se vnitřní technická zařízení a rozvody pro vytápění, elektřinu a větrání. Nová nosná konstrukce bude postavena v kombinaci železobetonových prefabrikovaných sloupů a ocelových střešních vazníků. Opraví se i trafostanice,“ uvedl náměstek primátora Rund.

Obnovu nosné konstrukce připravovalo město od konce roku 2010, kdy byla sportovní hala na základě výsledků statického posouzení s okamžitou platností na tři týdny uzavřena. Dřevěná kostra již nebyla schopna bezpečně přenášet zatížení předepsané platnými normami. „Proto musela být neprodleně postavena podpůrná ocelová konstrukce, která zajistila další bezpečné provozování sportoviště,“ připomíná náměstek Rund. Příčinou těchto problémů byla a je kombinace těžko odstranitelných statických a zároveň neodstranitelných materiálových vad. Čtrnáct sloupů, jimiž byla konstrukce podepřena, se v rámci plánované rekonstrukce odstraní.

„Na uzavření hlavní sportovní haly už se připravujeme. I když nám to přinese sportovní i ekonomické problémy.Jsme rádi, že se městu podařilo finanční prostředky na rekonstrukci vyčlenit. Věřím, že ztrátu po znovu otevření haly doženeme,“ prohlásil Pavel Froněk, předseda TJ Lokomotiva, která areál provozuje. Ostatní sportoviště budou po dobu přestavby v provozu bez omezení.

Městská sportovní hala na Slovanech byla uvedena do provozu v roce 1974 a v současné době patří k největším krytým sportovním halám na západě Čech. Má kvalitní hrací plochu s rozměry 47 x 24 metrů a je využívána jednak pro tradiční sporty, jako je basketbal, házená, fotbal, volejbal, ale také pro florbal nebo ultimate frisbee. Díky kvalitní zvukové aparatuře se zde konají také kulturní a jiné společenské akce. Do rozsáhlé přestavby investovalo město 220 milionů korun. Vystavěla se tréninková hala a venkovní hřiště, ale také mohutná horolezecká stěna o celkové ploše dvanáct set metrů čtverečních.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.