Pivovar nebo umělecká škola, co bude z bývalé městské ubytovny v centru Klatov?

Pivovar nebo umělecká škola, co bude z bývalé městské ubytovny v centru Klatov? | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav ChroustVáclav Chroust

místostarosta Klatov

Více

Eliška KantárováEliška Kantárová

středoškolská učitelka, účetní, vedoucí volejbalové přípravky v Rokycanech

Více

Oldřich SedlákOldřich Sedlák

jednatel společnosti – bezpečnostní služba

Více

Pivovar nebo umělecká škola, co bude z bývalé městské ubytovny v centru Klatov?

Klatovy, 21.02.2013, aktualizováno 14:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Klatovští zastupitelé začínají řešit budoucnost jednoho z nejvýznamnějších domů v samém centru Klatov. Objekt takzvané sodovkárny, jenž sloužil do poslední chvíle jako městská ubytovna pro sociálně slabé, je už totiž dva měsíce prázdný. Zájem o něj projevila developerská společnost, ale zuby si na něj brousí i základní umělecká škola, která v Klatovech sídlí v nevyhovujících prostorech.

Objekt bývalé Sodovkárny už je déle než dva měsíce prázdný. | Autor: Slavomír BenešObjekt bývalé Sodovkárny už je déle než dva měsíce prázdný. | Autor: Slavomír Beneš

Diskuzi o budoucnosti bývalé sodovkárny, která se rozkládá nedaleko od jezuitského kostela a volně navazuje na bývalou jezuitskou kolej, rozpoutal na posledním zasedání zastupitelstva starosta Klatov, Rudolf Salvetr (ODS). „Před několika měsíci mě oslovil majitel společnosti RHPI, že by měl zájem právě o tento objekt. Chtěl by jej zrekonstruovat a přestavět na restauraci s minipivovarem a ubytováním,“ přednesl Salvetr zastupitelům.

Firma RHPI je developerskou společností, která staví bytové domy, sklady, průmyslové objekty a ve svých referencích se chlubí i stavbou pivovaru Chotěboř.

O historický objekt, který postavili jezuité pro potřeby svého semináře, a ze kterého se poslední nájemce odstěhoval na začátku prosince, ale má zájem i Základní umělecká škola Josefa Kličky v Klatovech. „My sídlíme v nevyhovujících prostorech domu bývalého KSČ. Třídy jsou přepažené jen úzkou příčkou a žáci se při hře na hudební nástroje navzájem ruší,“ vysvětloval na zasedání zástupce ředitele ZUŠ a současně zastupitel Klatov Aleš Buriánek (ODS).

„Už jsme chtěli prostory bývalé jezuitské koleje, kam se ale nastěhovaly některé odbory městského úřadu. Řešíme totiž nejen nevyhovující prostory pro výuku, ale i náklady spojené například s vytápěním objektu, které jsou dost vysoké,“ doplnil Buriánek.

„Využití toho objektu je nutné velmi dobře zvážit, s ohledem na historickou hodnotu a také na to, že součástí objektu jsou rozsáhlé sklepy, nádherné přízemní prostory a sály,“ nechala se slyšet zastupitelka Věra Tomaierová (BEZPP).

V současnosti prázdný dům je ale ve špatném technickém stavu a jeho rekonstrukce si vyžádá desítky milionů korun. „Je na rozhodnutí zastupitelstva, zda ho využijeme k nějaké bohulibé činnosti my jako město s tím, že ho sami zrekonstruujeme a budeme provozovat. Je ale jasné, že na to prostředky nejsou. Je ale možné, že se zastupitelstvo rozhodne jít do rekonstrukce a provozu v dohodě s nějakým investorem. To se musí velmi dobře a obezřetně zvážit,“ říká starosta Rudolf Salvetr. „Jednoznačnou prioritou je ale to, že město musí mít páky na to, aby mohlo ovlivnit to, jak se objekt bude rekonstruovat a co se v něm bude odehrávat,“ dodává.

Další jednání zastupitelstva Klatov je naplánované na 26. března. Do té doby budou mít zastupitelé možnost si celý dům prohlédnout.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Objekt bývalé Sodovkárny už je déle než dva měsíce prázdný. | Autor: Slavomír Beneš
  • Bývalá sodovkárna je dominantní budovou v centru Klatov. | Autor: Slavomír Beneš
  • K objektu sodovkárny patří i rozlehlý dvůr, který je využíván jako parkoviště. | Autor: Slavomír Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Stanislav Bureš 24.02.2013 18:46, Reagovat

Nějak se mi to nezdá.V Klatovech jsou restaurace nyní prádné i v době oběda,většina bojuje o přežití, každý rok nějaká skončí,hotely se zaplní jen při rallye a Králi Sumavy a najednou tu někdo chce zřizovat restauraci s hotelem a ještě pivovarem.Ten nápad vypadá krásně-využití historických budov s krásnými prostory a nádhernou vyhlídkou ,přímo ve středu města a to jistě vše za peníze z EU.Když se později ukáže ,že o hotel ani restauraci ne příliš zájem,tak se z toho udělá ubytovna.Ta tam již stejně do nedávna prakticky byla.

Vosí Hnízdo 22.02.2013 09:13, Reagovat

No však, zase se do toho cpe developerská firma, jejíž jediným cílem je na tom trhnout a ždímat lidi aby si mohli mastit kapsu. Však plzeňští ví, co dokáží developerské firmy třeba s DK v Plzni.

Volič 22.02.2013 09:27, Reagovat

Kdyby měl všechno platit, nebudeme tady mít nikdy nic. Palec nahoru developerům.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.