Soutěž o Stavbu roku Plzeňského kraje 2012 vyhlásili společně hejtman s primátorem

Soutěž o Stavbu roku Plzeňského kraje 2012 vyhlásili společně hejtman s primátorem | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,45%
Spokojený45,96%
Zklamaný19,88%
Zdrcený11,80%
Šokovaný14,91%

Celkový počet hlasů: 161

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal LinhartMichal Linhart

starosta města Janovice nad Úhlavou

Více

Jiří TrhlíkJiří Trhlík

odborný ekolog

Více

Pavel JanouškovecPavel Janouškovec

ředitel Městské charity Plzeň

Více

Soutěž o Stavbu roku Plzeňského kraje 2012 vyhlásili společně hejtman s primátorem

Plzeňský kraj, 07.02.2013, aktualizováno 14:01 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nejen autoři a stavitelé, ale i investoři či zadavatelé stavby zkolaudované v roce 2012 se mohou přihlásit do již 10. ročníku veřejné soutěže Stavba roku Plzeňského kraje, která byla slavnostně vyhlášena ve čtvrtek. Soutěž se koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance (ČSSD) a primátora města Plzně Martina Baxy (ODS).

Novostavba výrobní haly a administrativní budovy v Sušici se loni porotcům líbila nejvíce | Autor: Archiv Regionpodlupou.czNovostavba výrobní haly a administrativní budovy v Sušici se loni porotcům líbila nejvíce | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

„V předchozích devíti ročnících se soutěže zúčastnilo více než 250 staveb z Plzeňského kraje. Titul či nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje si odnesla například Měšťanská beseda v Plzni v kategorii rekonstrukce, designově velmi dobře vyvedený kogenerační blok na biomasu Plzeňské teplárenské v kategorii Dopravní a inženýrské stavby či úprava vodárenské věže na věž vyhlídkovou v Heřmanově Huti,“ připomíná minulé ročníky předseda představenstva Okresní hospodářské komory Plzeňsko Miloslav Zeman.

„Stavebnictví a obory související s dodávkami jsou důležitým ekonomickým odvětvím. Díky složité ekonomické situaci u nás i v Evropě se tento obor dostává do útlumu, což má negativní dopady nejen na rozvoj kraje, ale i na sociální sféru, kde je patrný nárůst nezaměstnanosti pracovníků ve stavebních oborech. Jsem přesvědčený, že podobné soutěže přinášejí prestiž a pozitivní náhled na obory ve stavebnictví. Udělení titulu Stavba roku je pak dlouhodobým oceněním kvalitní práce, úspěchu investora i zadavatele stavby,“ oceňuje přínos soutěže hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Cenu loni získaly v soutěži i rekonstruované Klatovské katakomby | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

„Stavebnictví je jedna z mála lidských činností, jejíž výsledek je vždy originální. V originálním čase, na originálním místě a originálně postavený. Není proto jednoduché docílit té nejvyšší kvality. Některým stavebníkům z Plzeňského kraje se to daří znamenitě a dokazují v průběhu již deseti let, že veřejná soutěž Stavba roku Plzeňského kraje, má smysl,“ uvádí plzeňský primátor Martin Baxa.

Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje 2012 je vyhlašována v pěti kategoriích, jedná se o Novostavby budov, Rekonstrukce budov, Dopravní a inženýrské stavby, Sportovní a volnočasové stavby a Veřejná prostranství jako jsou například parky a náměstí. Dále budou uděleny nestatutární ceny, Cena hejtmana Plzeňského kraje, Cena primátora města Plzně, Cena Okresní hospodářské komory Plzeňsko a Cena ČKAIT.  

Novinkou letošního ročníku je Cena veřejnosti, která bude udělena jedné ze staveb nominovaných porotou na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2012. Hlasovat bude moci široká veřejnost od okamžiku zveřejnění nominací, a to na stránkách soutěže www.stavbarokuPK.cz nebo prostřednictvím hlasovacích kupónů v médiích. Uzávěrka přihlášek soutěže je 22. března 2013 v 15.00 hodin. Do této doby musí být doručeny přihlášky se všemi náležitostmi na adresu administrátora soutěže, společnosti DOMINIK CENTRUM, s.r.o., Dominikánská 3, Plzeň 301 00. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se bude konat 28. května 2013 v Měšťanské besedě v Plzni. 

Mezi sportovními i volnočasovými stavbami zabodovala loni úprava vodárenské věže na vyhlídkovou věž v obci Heřmanově Huti | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Novostavba výrobní haly a administrativní budovy v Sušici se loni porotcům líbila nejvíce | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz
  • Mezi sportovními i volnočasovými stavbami zabodovala loni úprava vodárenské věže na vyhlídkovou věž v obci Heřmanově Huti | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz
  • Cenu loni získaly v soutěži i rekonstruované Klatovské katakomby | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 07.02.2013 17:02, Reagovat

Měli by vyhlásit soutěž o demolici století. To bychom věděli, co navrhnout, např. DK v Plzni.

Pepa 07.02.2013 18:45, Reagovat

A kdyby byl debil století, tak máš velice velkou šanci zvítězit :)

Honza 12.02.2013 12:58, Reagovat

Hnízdo je tak velký debil, že by soutěž debilů nevyhrál.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.