Stará budova psychiatrie v Klatovské nemocnici bude brzy opět města, jeho vedení zatím neví co s ní

Stará budova psychiatrie v Klatovské nemocnici bude brzy opět města, jeho vedení zatím neví co s ní | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav VrbaStanislav Vrba

ředitel ZŠ Kolinec, hasič

Více

Miroslav PazderaMiroslav Pazdera

starosta obce Babylon

Více

Antonín LadmanAntonín Ladman

Student a OSVČ, výpočetní technologie a sítě

Více

Stará budova psychiatrie v Klatovské nemocnici bude brzy opět města, jeho vedení zatím neví co s ní

Klatovy, 04.02.2013, aktualizováno 05.02.2013 07:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Škatulata lékařských oddělení v Klatovské nemocnici nejsou zdaleka u konce. Ke konci března by mělo dojít k přestěhování léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) a psychiatrického oddělení. Díky tomu zůstane úplně prázdná budova bývalé porodnice, nynější psychiatrie a donedávna dětského oddělení, která byla původně postavená pro potřeby obchodní akademie. Tato nemovitost včetně některých pozemků, se tak vrátí městu. Jeho vedení ale zatím neví, co s ní.

Budovu bývalé obchodní akademie využívala nemocnice pro potřeby dětského a psychiatrického oddělení. | Autor: Jan DvořákBudovu bývalé obchodní akademie využívala nemocnice pro potřeby dětského a psychiatrického oddělení. | Autor: Jan Dvořák

„Plzeňský kraj uvolnil 3 miliony korun na rekonstrukci budovy bývalé neurologie a ortopedie, do které se přestěhuje psychiatrie a oddělení následné péče, tedy LDN,“ potvrzuje náměstek ředitele Klatovské nemocnice a novopečený poslanec Igor Jakubčík (ČSSD). „Rekonstrukce by měla být hotová do konce března a prakticky ihned by se obě oddělní měla přesunout,“ doplňuje.

Tato dvě oddělení, jako jedna z mála, zůstávají v areálu bývalé nemocnice. „Ve starém areálu, konkrétně v přízemí bývalé interny, zůstane dialýza a další patra této budovy se využijí jako depozitáře muzea. V původních prostorách, za budovou interny zůstává i oddělení nukleární medicíny, a v přízemí bývalé ORL jsou ještě laboratoře“ říká Jakubčík.

Budova ORL přitom už má, jako jedna z mála, předurčené využití. Po rekonstrukci by tu mělo být ředitelství nemocnice. Další prázdné objekty, ve kterých sídlila oddělení rehabilitace, chirurgie, gynekologie a porodnice zatím využití nemají.

„Byli bychom neradi, kdyby měla nemocnice tendenci se do těch starých budov vracet, tu ve formě skladu, tu ve formě něčeho jiného. Připravujeme varianty co s tím, bude to předmětem diskuse majetkové komise zastupitelstva. Připraví se nějaká odborná analýza, co s těmi budovami, abychom je řádně využili. Jedna z možností je, že bychom tam vytvořili domy pro seniory v návaznosti na nemocnici. Chtěli bychom, aby to sloužilo tomu účelu, už vzhledem k tomu, že jsou co nejblíže nemocnici,“ nechal se již dříve slyšet hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD).

Využití pro budovu, ve které bylo dětské oddělení a stále zatím je psychiatrie, nemají ani Klatovy, které ji od kraje převezmou do svého majetku, pravděpodobně už na přelomu března a dubna.

„Do úvahy přichází využít to v souladu s myšlenkou Plzeňského kraje, tedy například vytvoření nějakého zařízení pro seniory,“ předpokládá starosta Klatov Rudolf Salvetr. „Jako první ale bude na řadě zjištění stavebního stavu celé budovy a podle toho se také bude zvažovat její další využití. Je jisté, že město tam určitě nebude chtít dělat nějakou ubytovnu pro sociálně slabé, protože kapacita bytů pro tyto potřeby, je pro město dostatečná a na pořadu dne není ani její případný prodej,“ dodává starosta.

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.