Prodavačka z trhů na náměstí Republiky píše otevřený dopis jejich bývalému provozovateli

Prodavačka z trhů na náměstí Republiky píše otevřený dopis jejich bývalému provozovateli | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,87%
Spokojený43,82%
Zklamaný21,91%
Zdrcený12,36%
Šokovaný14,04%

Celkový počet hlasů: 178

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr PolachPetr Polach

strojník stavebních strojů

Více

Milan UhlíkMilan Uhlík

Zastupitel PK

Více

František BláhaFrantišek Bláha

Starosta obce Břasy

Více

Prodavačka z trhů na náměstí Republiky píše otevřený dopis jejich bývalému provozovateli

Plzeňský kraj, 04.02.2013, aktualizováno 10:49 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Server Regionpodlupou.cz se již delší dobu věnuje kauze, která se zabývá trhy na náměstí Republiky, kde se na základě výběrového řízení změnil jejich provozovatel. Nyní jsme se rozhodli v plném znění a bez úprav uveřejnit otevřený dopis prodavačky Veroniky Pohodové, která se tři roky zúčastňuje těchto trhů a popisuje zákulisí této akce. Dopis adresovala bývalému provozovateli trhů, který nyní neuspěl ve výběrovém řízení. Další podrobnosti ke kauze najdou čtenáři v našich starších článcích.

Vážený pane Zlámalíku, musím reagovat na vaši štvavou kampaň v novinách a televizi, proti výběrovému řízení na nového provozovatele trhů na náměstí v Plzni. Přečtete si laskavě důvody na internetových stránkách Městského Úřadu 3, co Vás vedlo k vyřazení ve výběrovém řízení. Promiňte, ale připadáte mi, jako hladový vlk, který nechytil svou kořist na poprvé a stůj co stůj, ji chce chytit. Nejjednodušší je, napadnout výběrové řízení tím, že je všude prohlásíte za zkorumpované a netransparentní, aby jste za každou cenu vyhrál! Šance měli všichni stejné a vy, výhodou, si chyby opravit, chcete opakovat druhé kolo.

Pochybuji, že by výběrové řízení bylo netransparentní, ale to už nemůžu povědět ve vašem konání. Jako stálá prodavačka tři roky na trzích, jsem si mnohokrát všimla, že lukrativní místa na trzích přenecháváte jen těm, co vám jdou pod ruku. Vaše internetové stránky jsem si pozorně přečetla, kde je napsán nájem 860 korun za den, ze stánku-boudy, ale to je asi jen pro“někoho.“ Můj vedoucí nikdy neplatil méně jak 1000 korun za den a na Advent běžně 1250 korun za den, po odečtu elektřiny a náklady na odvoz odpadu. Když jsem si přečetla, že za zábor odvádíte za jeden metr čtvereční městu jenom 30 korun, tak jsem se odhodlala tímto dopisem reagovat.

Je to od Vás nehorázně předražené pro nájemce. Velký stánek má 6 metrů x 30 korun =180 korun za den x 26 dnů je 4680 korun, které zaplatíte městu-obvodu. Zisk je 27 820 korun. Při počtu 100 kusů stánků velkých činí hrubý zisk 2 782 000 korun za 26 dnů. A připočítám-li kolem 30 menších stánků, kde stojí den pro prodejce 600 korun x 26 dnů = 15 600korun. Rozměr menšího stánku 1x2 metry = 60 korun x 26 dnů zaplatíte městu jen 1 560 korun za zábor. Zisk činí 14 040 korun x 30 stánků, což je 421 200 korun. Chápu, že musíte zaplatit odvoz a uskladnění stánků. Nepočítaje další, městem neschválené soukromé stánky a přívěsy prodejců, zisk na nájemné jenom za 26 dnů dělá dohromady neuvěřitelných 3 203 200 korun.

Nepochopím, proč je tak slabé kulturní vystoupení, ve většině případů, opakující se i 2-3x za den. Prezentujete v tisku, že jste chtěl pro zlepšení mnoho udělat, zvětšit kulturní program atd. Proč už jste to neudělal dávno? Měl jste na to celé čtyři roky!!! Že by nebyly peníze? To nemluvě, že děláte rozdíly v povolování sortimentu. U někoho to jde a u jiného ne? Kde je ta transparentnost a diskriminace, když se tím, tak oháníte? Až 65 procent prodávaného zboží na náměstí je původem z Asie!  Mnoho prodejců odrazuje jezdit na trhy, jelikož nejsou nastavené stejné podmínky pro každého. Nesmíme mít osobní auto pět minut po osmé, nově po deváté hodině ráno na náměstí a vaše nákladní auta a dodávky, přilepené za stánky u veřejného WC, tam stojí celé dny!!! Provozovatel trhů by měl být vzorem pro ostatní!

Mnoho prodejců si navzájem stěžuje, na velkou sumu za nájemné a proto se musí zvedat cena zboží, následně je to pro nakupující drahé a přestávají nakupovat. Je to bludný kruh. Zamyslete se nad sebou a přijměte prosím důstojně, že jste nevyhrál, jelikož asi nejste nejlepší. Věřím, že nový výherce řízení, bude přínosem nejen pro prodejce, ale i pro celou širokou veřejnost a bude platit za zábor prostranství řádně a včas obvodu!  Záměrně se podepisuji příjmením za svobodna, abych mohla ještě prodávat na trzích na Valentýna a nebylo nám s panem vedoucím odepřeno pronajmutí stánku, když do Plzně přijedeme! Tak to vidím já a je to můj osobní názor, pohledem prodavačky za tři roky na plzeňských trzích. Děkuji za pochopení, Veronika Pohodová.

 

Autor: Veronika Pohodová

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Více ke kauze Trhy na náměstí Republiky

Více o této kauze


Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 04.02.2013 23:12, Reagovat

Už jsem se zaradoval, že se paní Pohodová dovede postavit zloději, který dle popisu situace těžce okrádá a vykořisťuje. Zklamal mne ale závěr celého dopisu. Ač okrádána, přesto tam bude prodávat na Valentýna. Asi by se našla jiná místa, kde by se na těch pár dní dalo prodávat, než podporovat takového zloděje. Například v Bavorsku mají místní prodejci se specifickým zbožím na vánočních a podobných akcích (ne asiatský šmejd) prodejní místa téměř zadarmo. Mají ale podmínku prodávat kvalitní produkty, ostatně ani nic jiného by tam lidé nekoupili. A za přiměřenou cenu. Je tragické, jak se český člověk nechá vykořisťovat od zlodějů, kteří mají za cíl jen hrabat a okrádat. To samé prodavačky v řetězcích aj. Nadávají, ale za ty almužny dřou do padnutí a když se někdo ozve, ještě ho kušují. V jednotě je síla, takže už konečně dejte hlavy vzhůru a nepodporujte zloděje, kteří tyjí z vašich vydřených peněz. Hrdost vážení, to je co vám chybí!!

Věra Rubáková 04.02.2013 12:06, Reagovat

Vážená paní Pohodová,
velice si vážím Vaší odvahy napsat tento dopis a zároveň máte můj obdiv.Je málo lidi, kteří něco takového dokáží napsat. Doufám , že to pro Vás nebude mít nějaký negativní dopad a hlavně na Vašeho vedoucího. Držím Vám palce a nevzdávejte tento boj.

Vosí Hnízdo 04.02.2013 23:20, Reagovat

No vidíte, a to se tady najdou tací, kteří vám tady vykládají o nějaké demokracii. Po 23 letech tzv. "prý demokracie" Vás překvapuje, že má někdo tu odvahu. Za komunistů prý lidi museli být zticha. Já tvrdím, že dnes musí lidi daleko více držet slušně řečeno ústa. Stačí totiž, když jen ve zlomku nebudete zdílet názor Vašeho šéfa a druhý den můžete stát frontu na pracáku. Natož, aby se člověk třeba v práci veřejně vyjádřil koho volil za prezidenta. To by byl mazec!!

Alfa 05.02.2013 11:50, Reagovat

Alfo,
komunisti by jí za tenhle dopis zavřeli do kriminálu. Tak se prober

Věra Rubáková 05.02.2013 08:50, Reagovat

Vážený pane,
jste nechutný a vidíte jenom to špatné. Přečetla jsem si některé Vaše komentáře a jsou plné nenávisti a zloby. Z komentářů je patrné, že jste zastánce KSČM a nebo dokonce její člen. Je mi to úplně jedno za koho kopete a čí příznivec jste, ale buďte slušný a nechovejte se jako ... . Mám v pamětí dobu, o které Vy tady zřejmně sníte a vím, moc dobře jak to chodilo. Demokracie je právě to , že paní Pohodová vůbec mohla zveřejnit tento dopis. Za komunistů by to nebylo vůbec možné.

Vosí Hnízdo 05.02.2013 12:33, Reagovat

Milá zlatá, uveďte mi jedinou nechutnost, kterou jsem Vám napsal. Nechutnost a jakýsi fanatismus spíš vyvěrá z Vás. Nejsem současný člen KSČM, ale jsem zastánce učení marxismu-leninismu a s komunistickými myšlenkami samozřejmě souhlasím, až k vedení současné KSČM mám určité výhrady zejména za její pasivitu. I tak však tuto stranu, který je mým názorům pravda nejblíž volí tolik lidí, že se stala minimálně 2., ne-li první stranou v řebříčku oblíbenosti voličů.

Vosí Hnízdo 05.02.2013 12:42, Reagovat

A co se týče kritiky takových nešvarů za socialismu, tak musím velice zdůraznit, že tato situace by za prvé tehdy prostě nebyla možná, aby někdo takto vydíral druhého. A jestli jste žila v té době a nemáte poučky o "hrůzách" socialismu nybiflované jen z modrých brožur, asi víte, že i tehdy se kritika uplatňovala, na všelijaké ty řeznické a zelinářské šejdíře. Takže pokud bych i teoreticky takového syčáka kritizoval, rozhodně by mne nikdo nezavřel. A jestli si myslíte opak, já Vám na rozdíl od Vás Váš názor neberu. A příště se tedy nedivte, že si někdo dovolil napsat otevřený dopis. Vždyť máte demokracii, nebo že by NE?

Věra Rubáková 05.02.2013 14:00, Reagovat

Tady nejde o mojí osobu, ale o paní Pohodou.Souhlasím s Alfou, šla by hned do kriminálu.Rozhodně mám zkušenosti z bývalé doby a věřte, že jenom ty špatné. Rozhodně nešlo jenom o zelináře, řezníky a další šejdíře,ale i o lidi na vysokých postech.Nemám za co bych tuto dobu chválila.

Tak tohle chce klid... 05.02.2013 16:45, Reagovat

Paní Věro Rubáková, nenechte se vyprovokovat :) Vosí hnízdo je buď provokatér nebo psychopat, v každém případě není normální ani když budeme normu posuzovat velmi volně - eho příspěvky, prosím, v zájmu zachování duševního psaní, nečtěte :)

Věra Rubáková 06.02.2013 09:37, Reagovat

Rozhodně je teď číst už nebudu a nebudu na Vosího Hnízda reagovat. Nestojí mi to za to. Ráda se s někým dohaduji, ale musí to být konstruktivní a vzájemné respektování názorů.

Volič 05.02.2013 22:16, Reagovat

Nic si z něj nedělejte, Vosí hnízdo umí kecat akorát na internetu. V reálném životě nedokázal nic. Kdyby ano, soudruzi by nám to vnutili :)

Věra Rubáková 06.02.2013 10:00, Reagovat

Souhlas:)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.