Úspěch Zemana láká nové lidi do SPOZ, zájem mají jak sympatizanti, tak i političtí prostituti

Úspěch Zemana láká nové lidi do SPOZ, zájem mají jak sympatizanti, tak i političtí prostituti | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří HrstkaJiří Hrstka

Referent

Více

Jaroslav JašekJaroslav Jašek

Učitel SŠ

Více

Václav HavlíkVáclav Havlík

předseda sdružení na ochranu spotřebitelů PK, vysokoškolský učitel

Více

Úspěch Zemana láká nové lidi do SPOZ, zájem mají jak sympatizanti, tak i političtí prostituti

Plzeňský kraj, 30.01.2013, aktualizováno 02.02.2013 11:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Strana práv občanů – Zemanovci zažívá obrovský boom. Úspěch jejího čestného předsedy Miloše Zemana, zapříčinil zvýšený zájem o členství v této straně. Její vedení je ale při výběru nových členů velmi opatrné, nechce mezi sebe kariéristy a „politické prostituty“. Vyšší zájem o členství eviduje i TOP 09 v Plzeňském kraji.

„Ten nynější zájem o členství v naší straně, je vysoký, podobný, jako před každými volbami,“ informuje šéfka SPOZ v Plzeňském kraji Dita Portová. „My jsme ještě vítězství nezažili a vždy po těch neúspěšných volbách to původní nadšení opadlo. Teď je tedy situace jiná, ale jak říkám, ten zájem je podobný,“ doplňuje Portová. Přesný počet zájemců ale nechce zveřejnit.

Strana práv občanů – Zemanovci dává přednost sympatizantům, kteří ji vyjádřili podporu a sympatie v uplynulých třech letech. „Ti třeba dosud o členství nepožádali, ale byli nám na blízku a mohli jsme se o ně opřít. Proto je mezi sebe přivítáme. Většinou jsou to jednotlivci“ říká Dita Portová. „Zájem ale projevily i skupiny lidí, které by se rády dostaly k nám do strany. Tyto skupiny ale většinou tvoří političtí prostituti, kteří už byli i v jiných stranách nebo čekatelé na funkci a kariéristi. Těm se ale umíme docela dobře bránit, díky našim stanovám,“ doplňuje krajská šéfka SPOZu.

SPOZ v Plzeňském kraji má zhruba stovku členů a podle Dity Portové se jedná o stabilní tým. „Nechceme si naši stranu zaplevelit, nechceme totiž vytvořit další Věci Veřejné. Máme zájem o lidi, kteří se ztotožňují s naším programem a těch je skutečně málo,“ vysvětluje Dita Portová.

Zvýšený zájem o členství eviduje i TOP 09 v Plzeňském kraji. „Nejedná se o nějaký velký příval nových zájemců. Jednotlivci se většinou ptají, informují se, jak se k nám mohou přidat nebo jak mohou naši stranu podpořit. Ale evidujeme i nové písemné žádosti,“ říká krajská manažerka TOP 09 Eva Šafránková.

Případný zájemce o členství v TOP 09 musí především splňovat daná kritéria, například nesmí být členem jiné politické strany nebo nesměl být členem nebo spolupracovníkem StB a podobně. „Se zájemcem se pak sejde předseda místní organizace a po té předseda regionu a na základě tohoto seznamovacího procesu pak rozhodne místní a regionální výbor o přijetí nebo odmítnutí zájemce,“ vysvětluje přijímací proces Eva Šafránková.

Strana práv občanů – Zemanovci v tuto chvíli podobná kritéria jako TOP 09 nemá. „Ve svých stanovách nemáme takové specifické věci zaneseny, ale tento týden ve čtvrtek zasedá celorepublikové předsednictvo strany, kde se touto věcí budeme zabývat a je možné, že přijmeme nějaká taková doporučení, kterými by se jednotlivé kraje měly řídit,“ říká Dita Portová.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Petr z Klatov 31.01.2013 11:01, Reagovat

Nevím nevím, jestli je SPOZ se svými členy tak "čistá". Osobně jí moc nevěřím, ostatně i jinde je to podobné. Je smutné, že člověk si nemá z čeho vybírat, nebo spíš je to tak, že po skandálech ve všech partajích už člověk ani nemůže politikům věřit.

pepe 01.02.2013 10:11, Reagovat

Souhlas, velký problém. SPOZ, vždyť je tam Šlouf.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.