V Klatovech chtějí přestavět bazén a letní kino, doufají, že pomohou dotace

V Klatovech chtějí přestavět bazén a letní kino, doufají, že pomohou dotace | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milan HrdýMilan Hrdý

Učitel VŠ

Více

Dominik ZecoliDominik Zecoli

student FF ZČU, učitel italštiny

Více

Zdena HončarováZdena Hončarová

Starostka městského obvodu Plzeň 10 - Lhotka

Více

V Klatovech chtějí přestavět bazén a letní kino, doufají, že pomohou dotace

Klatovy, 22.01.2013, aktualizováno 22:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Modernizace bazénu za 50 milionů a úprava areálu letního kina za zhruba 20 milionů korun. To jsou největší investiční akce, které pro letošní rok plánuje vedení Klatov. Doufá přitom, že se na ně podaří získat peníze z dotačních titulů. V případě modernizace plaveckého bazénu je ale možné, že i když město dotaci nezíská, do rekonstrukce se pustí plně za své peníze.

Klatovy jsou přitom v získávání dotací vcelku úspěšné město. Vyplývá to z nedávno zveřejněných žádostí o evropské, národní a krajské dotace. Aktuálně má město například příslib více než 10 milionové dotace na zateplení dvou mateřských školek. Z krajských dotačních titulů Klatovy získaly také 1,7 milionu korun na rozvoj metropolitní sítě nebo i 150 tisíc na restaurování vnitřních omítek kaple Sv. Michala na městském hřbitově.

„Je to sice drobnost, ale přitom velmi zajímavá. Za poslední léta město kapli opravilo hlavně zvenku. Uvnitř se přitom objevily historické fresky z 15. Až 16. století, které se budou, i díky dotaci restaurovat,“ vysvětluje místostarosta Klatov Václav Chroust (ODS).

„Je dobré, že dokážeme uspět i v takto malých dotacích, které jsou z dispozičního fondu Plzeňského kraje, ale pro město je samozřejmě důležitější získávat velké dotace, jako například na ten bazén,“ dodává Václav Chroust.

Město by v rámci modernizace chtělo zachovat stávající bazén, který je určený především pro sportovní a tréninkové využití. Nabídka by se ale měla rozšířit. Přistavět se má wellness centrum, sauny a různé další vymoženosti, které by měly zajímat například rodiny s dětmi.

Modernizace by měla mít i vliv na snížení nákladů na provoz bazénu. „Ušetřilo by se například v tom, že by se voda místo chlorování upravovala ionizací a díky tomu by se jí nemuselo denně upouštět z bazénu tolik, co dnes. Už i na tom by se ušetřily nemalé finanční prostředky,“ říká ředitel technických služeb města Klatovy Peter Pošefka.

„Osobně bych podporoval to, aby se tato akce uskutečnila případně i bez té dotace. Klatovy by si totiž zasloužily, aby měly, řekl bych, důstojnější bazén,“ řekl už dříve serveru Regionpodlupou.cz místostarosta Klatov Václav Chroust.

Město má v také v letošním plánu úpravu areálu letního kina, za zhruba 20 milionů korun. „Dnes je ten areál zanedbaný a jednoznačně si zaslouží nějakou péči. Chceme aby se z toho stal prostor, který se dá využít ke kulturním a společenským účelům,“ zakončuje Václav Chroust. 

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.