Místostarosta ÚMO3 hájí tendr na nového provozovatele trhů na náměstí Republiky

Místostarosta ÚMO3 hájí tendr na nového provozovatele trhů na náměstí Republiky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kateřina DonateKateřina Donate

učitelka na základní škole

Více

Dagmar TerelmešováDagmar Terelmešová

Senátorka PČR, 1. místostarostka Dobřan

Více

Zdeněk MartínekZdeněk Martínek

Starosta Meclova

Více

Místostarosta ÚMO3 hájí tendr na nového provozovatele trhů na náměstí Republiky

Plzeň, 21.01.2013, aktualizováno 30.01.2013 11:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Výběrové řízení na nového provozovatele trhů na plzeňském náměstí Republiky vyhlásila po čtyřech létech radnice centrálního plzeňského městského obvodu a ze tří přihlášených uchazečů vzešel i vítěz. Výběrové řízení chce nyní napadnout a podat proti němu odvolání podnikatel Vlastimil Zlámalík, který trhy až doposud zajišťoval. Podle jeho vyjádření bylo výběrové řízení zmanipulované a vítězná firma prý nesplnila zadané podmínky. Radnice se slovy místostarosty Radislava Neubauera (ČSSD) brání, že výběrové řízení bylo naprosto v pořádku.

Vánoční trhy na náměstí Republiky | Autor: Richard BenešVánoční trhy na náměstí Republiky | Autor: Richard Beneš

„Na úvod je třeba vysvětlit, že vedení radnice nebylo spokojeno se současným provozovatelem trhů, který je notorickým neplatičem, řádně neplatil městu za pronájem náměstí, byla tam z jeho strany celá řada pochybení a máme na jeho servis několik oficiálních stížností ze strany obchodníků, kteří si od něho pronajímají stánky. Jeho stánky nebyly v dobrém technickém stavu. Město proto vypsalo nové výběrové řízení na provozovatele trhů a z důvodu stejných podmínek jsme stanovili, že bude mít 100 nových stánků,“ uvedl pro server Regionpodlupou.cz místostarosta Neubauer.  

Místostarosta vysvětlil, že podmínku nových stánků splnil jen jediný účastník výběrového řízení, zatímco stávající provozovatel trhů do své nabídky pouze uvedl, že opraví střechy jeho stánků a podmínku nových stánků nesplnil ani třetí účastník tendru. Vítěz výběrového řízení měl ve své nabídce fotografie nových stánků a zavázal se, že do března je bude mít i vyrobené. Trhy by začít provozovat na jaře, do té doby má smlouvu na pořádání trhů firma pana Zlámalíka. „Výběrové řízení proběhlo řádně, dodrželi jsme všechny zákonné lhůty, informovali jsme o něm dvakrát i prostřednictvím médií v Deníku a v Právu,“ dodal Neubauer.

Současný provozovatel trhů Vlastimil Zlámalík je ale přesvědčen o tom, že vítězná firma nesplnila podmínku výběrového řízení, že má k dispozici sto nových prodejních stánků a navíc nemá s pořádáním trhů žádné zkušenosti, protože měla vzniknout teprve loni v říjnu. Proto se chce proti výsledkům výběrovému řízení odvolat.  

Předseda kontrolního výboru na radnici ÚMO Plzeň 3 Radoslav Škarda (TOP 09) k výběrovému řízení na nového provozovatele trhů na náměstí Republiky uvedl, že hodnotící komise tendru měla mít podle jeho názoru více členů. „Komise hodnotí jen to, co má na papíře a to je podnikatelský záměr. Povinností komise není mít další informace o firmách, které se tam hlásí,“ konstatoval Radoslav Škarda s tím, že k pochybení nedošlo. 

Útvar koncepce a rozvoje plzeňského magistrátu nově zpracoval pravidla pro umístění a vzhled trhových stánků na centrálním náměstí v historickém jádru města. Celkově se zpřísňuje důraz na vzhled a průběh trhů. „Pravidla jsou stanovena tak, aby vzhledem k exponované poloze v historickém jádru města, stánky nepůsobily rušivě a kultura prodeje odpovídala významu daného místa. Pravidla řeší vzhled, vhodné typy stánků, jejich rozměry, barevnost, mobiliář a zároveň umístění, tedy zachování odstupu od katedrály, sestavení do řad a podobně. Pravidla rovněž vylučují v době konání trhů umístění nafukovacích prvků a pouťových atrakcí,“ uvedl technický náměstek primátora Petr Rund (ODS).

Nová pravidla pro trhy na náměstí již útvar koncepce a rozvoje projednal se zástupci Správy veřejného statku, odboru památkové péče, odboru prezentace a marketingu a se zástupcem Ateliéru Soukup, který je autorem současného vzhledu náměstí.

Na náměstí už by se v době trhů neměli objevit v minulosti už mnohokrát kritizovaní poníci. Na nevhodnost umístění silně zapáchající dětské atrakce upozorňovali Plzeňané především koncem minulého roku v souvislosti s pietním místem, které vzniklo na počest zesnulého exprezidenta Václava Havla hned vedle proslulého „Andělíčka“ na boční části chrámu sv. Bartoloměje. Stan se zapáchajícími poníky stál tehdy jen tři metry od pietního místa a mnoha lidem tato skutečnost velmi vadila. Vedle poníků zmizí v budoucnu z náměstí i různé dráhy s mašinkami a další podobné pouťové atrakce.        

         

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.