Náměstek primátora se obává následků, které přinesou městu výsledky referenda

Náměstek primátora se obává následků, které přinesou městu výsledky referenda | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš HirtTomáš Hirt

Sociální a kulturní antropolog, vysokoškolský učitel

Více

Jana ŠimkováJana Šimková

Učitelka MŠ

Více

Bohuslav ŠimekBohuslav Šimek

vysokoškolský učitel, bývalý vedoucí katedry FEK ZČU

Více

Náměstek primátora se obává následků, které přinesou městu výsledky referenda

Plzeň, 15.01.2013, aktualizováno 09:42 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Referendum je v těchto dnech nejfrekventovanějším slovem na plzeňském magistrátu. Rada města Plzně v úterý na svém mimořádném jednání uložila magistrátu předložit na nejbližší zasedání orgánů města Plzně, které se uskuteční 24. Ledna, návrh usnesení ve věci přijetí opatření v samostatné působnosti reagujících na výsledek místního referenda. Informovala o tom mluvčí magistrátu Zdena Kubalová.

Podle úplně nových pravidel začíná hra o podobu území v centru Plzně. Na nábřeží Radbuzy nebude stát obří obchodní komplex Corso Americká. Rozhodli tak obyvatelé prostřednictvím referenda. Podle náměstka plzeňského primátora Martina Zrzaveckého je plebiscit pro radnici závazný a musí připravit nezbytné kroky, které z něho vyplývají. „V prvé řadě musíme jednat s investorem. Ať již o možnosti změny plánu nebo o odkoupení pozemku. V každém případě bude nutné vypovědět smlouvy na pronájem městských pozemků, se kterými projekt dosud počítal. Jen výkup pozemků se odhaduje na stovky miliónů korun. Obávám se však, že to tím nekončí a investor bude požadovat i náhradu škody za zmařenou investici,“ uvedl náměstek Zrzavecký.

Ekonomický náměstek zmínil i to, že město má dlouhodobé finanční závazky vůči Evropské investiční bance. Je otázkou, jak současnou pozici Plzně posoudí. Smluvní ujednání totiž pamatuje i na to, že město nebude moci v budoucnosti splácet úvěry. To by mohlo znamenat rozvázání spolupráce s EIB a okamžité splacení všech závazků. To by byl nejhorší možný scénář.

Chybu podle slov Zrzaveckého udělalo především minulé vedení Plzně. „O výstavbě Corsa rozhodlo před 12 lety tehdejší vedení radnice včele s ODS. Nepřipustilo veřejnou diskusi a nechtělo kritiku vyslyšet. My jsme před dvěma lety byli v nelehké situaci. Buď se rozběhnutý projekt pokusíme s co nejmenšími škodami dokončit, nebo budeme platit. Dnes prostě jen sklízíme hořké plody politiky předchozího vedení města. Primátor navíc není představitelem petentů, jak by se dnes možná rád viděl, ale všech občanů Plzně. Proto by měl nejdříve myslet na rizika, která mohou z referenda městu vzniknout,“ konstatoval náměstek primátora. Ten byl pro dostavbu celého komplexu ve snaze ochránit městské finance.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Martin Zrzavecký | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

Více ke kauze OC Corso

Více o této kauze


Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 17.01.2013 09:00, Reagovat

To by se tak líbilo kapitalistickým nohsledům, aby lid skákal, jak oni budou pískat. Lid dostává rozum a svobodně rozhodl o opičárně zase jen pro bohaté, která se měla stavět na místě bývalého DK. Lidé rozhodli správně a za to jim patří dík a uznání. To věřím, že se to nelíbí pár výtečníkům, že se to nelíbí třeba i některým radním a zastupitelům, kteří za podporu OC dostali jistě tučně "namazáno". Jen mne mrzí, že se tak nerozhodlo před tím, než v Plzni tito bezcitní devastátoři zbořili DK. Kdo za to může zaslouží přísný trest!!

Alfa 17.01.2013 11:11, Reagovat

1) DK byl hnusný odporný paskvil, který byl navíc energeticky strašně náročný
2) obchodní domy se nestaví pro bohaté, protože bohatý lidí v nich nenakupují.

Vosí Hnízdo 17.01.2013 11:44, Reagovat

Pro architektonické analfabety co vy, byl hnusný. Naštěstí se občanstvo skládá i z jiných lidí, než jsou architektoiničtí analfabeti. A pro ně to byla hezká stavba. V OC se budují značkové krámy, kde nakupují jedině bohatí, nevím, kde jste přišel na blábol, co jste napsal. Navíc se tam plánovaly byty pro zbohatlíky a sídla firem zbohatlíků. S hypermarketem, kde možná by chodila nakupovat i střední vrstva se tam ani nepočítalo. Ale ani tam by zájem nebyl, protože v českých hypermarketech lze koupit jen aušus vyrobený bůhvíkde za ceny, za které si například v Bavorsku koupím kvalitu. Vzhledem ke kvalitě potravin u nás jsem přesvědčen, že se tak děje úmyslně, aby byl náš lid pomalu likvidován tím závadným aušusem. Je to řízená genocida. Je dobře, že občané rozhodly proti stavbě, proti kapitalistickému záměru. Město teď musí udělat veškeré kroky k zabránění stavby a tak je to správné. Sám jsem přesvědčil 14 lidí pro ANO a jsem na to pyšný!!

Alfa 18.01.2013 17:37, Reagovat

Vosí Hnízdo patří do blázince. Ve všech OC v Plzni jsou normální krámy kde nakupují normální lidé. 70 % obyvatel Plzně na to má. 10% na to nemá a nakupuje v sekáči a u Vietnamců a 20% Nakupuje ve značkových buticích v Praze, nebo jezdí za čáru.
Já když se chci hezky obléknout, tak letím do Londýna. Tam jsou značkové trička za 10 Liber.

Volič 17.01.2013 17:45, Reagovat

To snad ani nemůžeš myslet vážně. Viděl si někdy, jak to vypadá třeba v Olympii?? Myslíš, že tam chodí jen bohatí? Oblečení se dá ve spoustě krámů koupit relativně levně. Ano, jsou tam i obchody, kde třeba pánský oblek koupíte za 20 tisíc. Ale tak nevadí mi to. Obchody pro "bohaté" považuji třeba Louis Vuitton, která má obchod třeba v pražské Pařížské ulici. Ano, dámskou kabelku tu koupíte třeba za 50 tisíc. Ale kdo ji chce, ať ji koupí. Když si na to vydělal...
Jen bych chtěl upozornit, že v Corsu neměl být žádný "hypermarket" s jídlem. Pleteš pátý a šestý dohormady a nemáš ani základní informace.
Byl jsem proti, volil jsem NE, jsem normální občas, nepodvádím - žiju život podle svých představ a ne aby mě lidi, jak Vy říkali, co můžu a co ne.

Alfa 15.01.2013 17:16, Reagovat

Kvůli tomu, že pár zhulených týpků ze strany zelených zfanatizuje dav město zkrachuje

KAB 17.01.2013 06:50, Reagovat

Sice naprosto souhlasím, ale všichni voliči snad zhulení a zelení nejsou a nemuseli se nechat zfanatizovat.

Ale hodně to svědčí o inteligenci národa jako celku - než by někdo sám zkusil zapřemýšlet, radši jde jednoduše za davem, který mu řekne, že s nimi bude in.

Ovšem to není jen náš lokální problém - stejně tak šla většina Němců za Hitlerem a předtím i potom si fanatici vždy dokázali získat davy a dokonce i většiny, postupy jak to udělat jsou ověřené a fungují.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.